در حال بارگذاری
اینفوگرافیک خوب به چه چیزهایی نیاز دارد

اینفوگرافیک خوب به چه چیزهایی نیاز دارد؟

اینفوگرافیک شکل منحصر به فردی از محتواست که از طریق آن می توانید مخاطبان زیادی را به کسب و کار خود جذب کنید. ارائه اطلاعات ارزشمند به روشی جذاب، می تواند نیاز طیف وسیعی از کاربران وب را تامین کند.چنانچه در فکر تولید یک اینفوگرافیک جذاب هستید و از خود می پرسید که برای داشتن یک اینفوگرافیک خوب به چه چیزهایی نیازدارید، به شما پیشنهاد می کنیم که این مقاله را با دقت بخوانید.

اطلاعات خوب
شما نیاز دارید مطالب جالب خواندنی برای مخاطبانتان فراهم کنید. به این معنی که می بایست داده ها را در یک موضوع مشخص جمع آوری کنید. بعنوان مثال اگر در صنعت جراحی پلاستیک هستید، ممکن است لازم باشد که میزان محبوبیت ایمپلنتهای سینه را براساس آمار منتشر شده در انجمن جراحان پلاستیک دنیا یا سازمان ها و مراکزی در ایران و منطقه خاورمیانه گردآوری نمایید. در واقع با ذکر این آمار، حقایقی را به مخاطب ارائه می کنید تا بتوانید سخن و ادعای خود را به روشی معقول بیان کنید.

گرچه ذکر این آمار لزوماً به معنی اقناع و راضی کردن مخاطب نیست و کاربران براساس سلایق و دریافتهای خود به سمت خدمات شما حرکت می کنند اما شما فضایی را فراهم می آورید که اینفوگرافیک براساس آمار و حقایق کاربران را به سرویس های شما علاقه مند سازد.

شکل و فرمت مرتب
اگر اینفوگرافیک بهم ریخته ای تحویل کاربر دهید، مطمئن باشید که زمانی برای خواندن آن نمی گذارد.شما باید مطمئن شوید که فرمت کار حس خوبی به کاربر منتقل می کند و خواننده را اذیت نمی کند. از یک تصویر اصلی در مرکز اینفوگرافیک شروع کنید و اطلاعات را در صورت نقاط برجسته، بسط دهید. حتما به خاطر داشته باشید که هدف افزودن اطلاعات خیلی زیاد نیست.اگر شما اطلاعات بیشتری دارید پس فضای بیشتری را هم نیاز دارید. فقط اطلاعات مربوطه را استفاده کنید.

گرافیک جذاب
هدف نهایی از خلق اینفوگرافیک، ارائه اطلاعات ارشمند به روشی جذاب، خاص و تاثیرگذار است.بنابراین اگر گرافیک جذابی در اینفوگرافیک ندارید؛ به هدف اصلی نخواهید رسید زیرا هیچکس آنرا نخواهد دید. شما می توانید بسیاری از گرافیک های جذاب را در سایتهای عکاسی مثلiStockPhoto و fotolia.comپیدا کنید.

مهارت های طراحی گرافیک و طراح گرافیک
طراحی یک اینفوگرافیک برای کسی بدون مهارتهای طراحی گرافیک بسیار دشوار است. شما باید نحوه استفاده از برنامه های گرافیکی خوب مانند فتوشاپ را برای ویرایش و ساخت متن و تصویر بدانید.

چنانچه مهارتهای طراحی گرافیک ندارید، لازم است یک طراح گرافیک و یک نویسنده اسکریپت استخدام کنید.آنها برای ایجاد متن و قالب بندی اینفوگرافیک کاملا مناسب به نظر می رسند.

گاهی اوقات لازم است که متن کوتاه باشد. نویسندگان اسکریپت می دانند کدام کلمه یا لغت را استفاده کنند. از طرفی دیگر طراح گرافیک می بایست برخی تصاویر را بزرگ یا کوچکتر کند به نحوی که روند ارائه اطلاعات بخوبی رعایت شود.به همین دلیل است که می بایست تیم طراحان گرافیک و نویسندگان در کنار هم برای ایجاد یک اینفوگرافیک با کیفیت فعالیت کنند.

تیم نویسندگان و گرافیست های جوهر
اگر شما مهارت کافی در طراحی گرافیک و تولید اینفوگرافیک زیبا و آموزنده را ندارید، از طراحان کمک بگیرید. ما در گروه بازاریابی محتوایی جوهر تیمی از طراحان گرافیک با تجربه و نویسندگان اینفوگرافیک داریم که آماده اند یکی از اینفوگرافیک ها را برای شما ایجاد کنند.

اگر درباره چیزی که می خواهید ایده ی مشخصی ندارید، مشکلی نیست. ما می توانیم درباره ی موضوع اصلی شما بررسی کرده و پروپزال مضخصی برایتان ارسال نماییم. همین امروز برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پروژه با ما تماس بگیرید.

» چرا نیاز به طراحی اینفوگرافیک دارید؟

اینفوگرافیک خوب به چه چیزهایی نیاز دارد؟
لطفا به این مطلب رای بدهید

دیدگاهتان را بنویسید