تکنیک هاس سئو 2021

هیچ‌کس نمی‌تواند اهمیت محتوای با کیفیت را در جذب مخاطب و افزایش درآمد کسب و کارها انکار کند. با این‌حال خوب است بدانید که در تبلیغات آنلاین مساله تولید محتوا بسیار پیچیده‌تر از فضای آفلاین است. سایت‌ها به محتوای با کیفیتی که با توجه به نیازهای مخاطب و طبق اصول سئو تولید شده باشد، نیاز دارند. پس ضروری است که هر سال استراتژی محتوایی خود را به‌روزرسانی کنند. در ادامه باید با توجه به ترفندهای جدید سئو و معیارهای موتور جستجوی گوگل محتوا تولید کنند.  در این مقاله قصد داریم با تکنیک های بهبود سئو سال ۲۰۲۱ آشنا شویم.

تکنیک های بهبود سئو سال ۲۰۲۱ چیست؟

در سال ۲۰۲۱ احتمالا شاهد تغییراتی در سئو و قوانین آن خواهیم بود. در ادامه به نکات مهم درخصوص تولید محتوا و ترفندهای بهبود سئو بر اساس معیارهای موتور جستجوی گوگل اشاره می‌کنیم.

– ابزار Core Web Vitals را فراموش نکنید

این ابزار وب‌سایت را از نظر سرعت، میزان ریسپانسیو بودن و Bounce rate ارزیابی می‌کند. این ابزار، به بررسی تجربه کاربر می‌پردازد. این موضوع یکی از مهم‌ترین معیارها از نظر گوگل در تعیین موفقیت یک محتوا است. در سال ۲۰۲۱ تجربه کاربر از صفحه یا page experience یکی از مهم‌ترین فاکتورهای رتبه‌بندی نتایج جستجو خواهد بود. برای مثال باید به یاد داشته باشیم که سایت در ابتدا از نظر نسخه موبایل بررسی می‌شود. بنابراین باید ابتدا به کاربران موبایلی خود توجه کنیم و سایت خود را مطابق با نیاز آن‌ها طراحی کنیم.
البته محتوای سازگار با سئو همچنان مهم‌ترین معیار برای کسب رتبه بالا در نتایج جستجو خواهد بود. پس تجربه کاربری خوب کافی نیست. ما باید به کلمات کلیدی، بک‌لینک‌ها، عناوین و هدرها و سایر اصول سئو توجه کنیم.

– از Passage Indexing استفاده کنید

از سال ۲۰۲۰ علاوه بر ایندکس کردن صفحات وب، امکان ایندکس کردن متن داخل صفحه نیز مهیا شده است. گوگل حالا می‌تواند آن بخش مفید محتوا که برای کاربر مهم است را تشخیص دهد. پس این مورد از تکنیک های بهبود سئو سال ۲۰۲۱ را نیز جدی بگیرید.

تکنیک های بهبود سئو سال ۲۰۲۱ و کلمات کلیدی

-به کلمات کلیدی طولانی یا Long tail توجه کنید

یکی دیگر از تکنیک های بهبود سئو سال ۲۰۲۱ توجه به کلیدواژه‌هاست. نتایج جستجو به لطف هوش مصنوعی، هر روز بهتر و دقیق‌تر می‌شود. گوگل اعلام کرده که حالا با جستجوی یک عبارت، کاربر می‌تواند تعداد بیشتری از انواع موضوعات مرتبط با آن عبارت جستجو شده را نیز در صفحه نتایج جستجو ببیند. در حقیقت استفاده از کلمات کلیدی طولانی و دم‌دراز ساده‌تر خواهد بود. برای مثال شما از عبارت تجهیزات ورزشی در خانه برای جستجو استفاده می‌کنید و در نتایج جستجو می‌توانید محتواهای مرتبط با بودجه تجهیزات و یا بهترین تجهیزات را نیز مشاهده کنید.

تاکتیک های بهبود سئو 2021
به معنای دیگر تولید کنندگان محتوا دیگر مجبور نیستند عبارت‌های طولانی را مدام در متن خود تکرار کنند. صرفا کافی است از آن در موقعیت‌های مهم مانند عنوان و هدر استفاده کنند و سپس در داخل محتوای خود از موضوعات و کلمات مرتبط استفاده کنند. برای مثال کفش مناسب دویدن در زمستان عبارت کلیدی شما خواهد بود و می‌توانید در داخل متن از کلماتی مانند باران یا دویدن در باران استفاده کنید.
در هر صورت همیشه به یاد داشته باشید که عبارات کلیدی طولانی به بهبود رتبه شما در جستجو بسیار کمک می‌کند. این عبارات که معمولا از سه یا چهار کلمه تشکیل می‌شوند، نقش به‌سزایی در تحقق اهداف بازاریابی محتوا دارند.

 تکنیک های بهبود سئو سال ۲۰۲۱ و محتواهای قدیمی

– جایگاه صفحاتی را که از قبل رتبه خوبی دارند حفظ کنید

اگر صفحاتی دارید که از قبل رتبه خوبی در موتور جستجو کسب کرده‌اند، عملکرد آن‌ها را بررسی کنید و از جایگاه برتر آن‌ها محافظت کنید. البته وسواس نداشته باشید و برای بهبود رتبه حریص نشوید، گاهی دست‌کاری کردن یک صفحه برای بهبود رتبه ممکن است نتیجه معکوس داشته باشد. بنابراین بهتر است تا حد امکان و جز در موارد ضروری در صفحه تغییری ایجاد نکنید.

– به طول محتوای خود توجه کنید

در زمان تولید محتوا به طولانی یا کوتاه بودن آن توجه کنید. محتوای شما باید به اندازه‌ای باشد که مخاطب را خسته نکند و در عین‌حال به سوالات او پاسخ بدهد. در نتیجه محتوای خیلی کوتاه و یا محتوای خیلی طولانی معمولا توصیه نمی‌شود. به عبارت دیگر در صورت ضرورت، مقاله طولانی بنویسید، اما زمانی که نیازی به طولانی بودن محتوا نیست، از اضافه‌گویی اجتناب کنید. برای مثال اگر قرار است به چندین سوال اساسی در یک محتوا پاسخ دهید، به جای نوشتن یک مقاله بسیار طولانی یا بسیار کوتاه، از صفحات پرسش و پاسخ استفاده کنید. از این طریق می‌توانید با توجه به سوالات و نیاز مخاطب محتوا تولید کنید و به طور همزمان نتیجه خوبی در موتور جستجو کسب نمایید.

تکنیک های بهبود سئو سال ۲۰۲۱ و تحلیل محتوا

– تنظیمات گوگل آنالیتیکس وب‌سایت خود را بررسی کنید

تاکتیک های بهبود سئو 2021
از ابزار گوگل آنالیتیکس برای ارزیابی وضعیت سایت وردپرس استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا میزان ترافیک ارگانیک، نحوه عملکرد سایت، مسیر حرکت بازدیدکنندگان و سایر جزئیات وب‌سایت را بررسی کنید.

– مطمئن شوید که گوگل به صفحات اصلی سایت شما دسترسی دارد

به عبارت دیگر باید مطئن شوید که آیا گوگل به صفحات سایت شما دسترسی دارد یا خیر. برای بررسی این موضوع می‌توانید از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید. برای اینکه گوگل به صفحات شما دسترسی داشته باشد باید به لینک‌سازی داخلی توجه کنید و در مقالات برتر خود به مطالب قبلی لینک دهید.

– اهمیت عنوان صفحه و هدرها را دست کم نگیرید

عنوان صفحه باید بر اساس اصول سئو بهینه باشد. برای پیدا کردن بهترین عناوین می‌توانید A/B تست بگیرید. به عبارت دیگر می‌توانید عناوین را بر اساس ارتباط کلمات کلیدی و حجم جستجو تغییر دهید و عملکرد هرکدام از عناوین قبلی و جدید را ارزیابی کنید. ترفند‌های مختلفی برای داشتن یک عنوان بهینه وجود دارد که رعایت آن‌ها به کسب رتبه بهتر کمک می‌کند. در نهایت، علاوه بر عنوان باید به هدرها نیز توجه داشته باشید.

– به طور مداوم وضعیت محتواهای تولید شده را بررسی کنید

کار شما با تولید محتوا به اتمام نمی‌رسد. به عبارت دیگر صرف تولید محتوا و بهینه‌سازی اولیه آن کافی نیست. بسیار مهم است که بعدا به مطالبی که تولید شده رجوع کنید و وضعیت آن‌ها را برررسی کرده و آن‌ها را برای کسب رتبه بهتر بهینه کنید.

– محتوای با کیفیت تنها در کنار رعایت اصول سئو به موفقیت می‌رسد

هیچ شکی نیست که محتوای تولید شده باید با کیفیت باشد. با این‌حال صفحات بسیاری هستند که محتوای با کیفیت دارند اما رتبه خوبی در گوگل کسب نکرده‌اند. علت این امر عدم توجه به ترفندها و اصول سئو است. نویسنده باید به کلمات کلیدی، عنوان و هدر، بک‌لینک‌ها، تگ‌ها و توضیحات متا توجه کند تا محتوای باکیفیت او در رقابت با سایر سایت‌ها پیروز شود و رتبه خوبی کسب کند. به عبارت دیگر، توجه به ترفندهای بهبود سئو موفقیت محتوای شما را تضمین می‌کند.

برای مثال در خصوص کلمات کلیدی، برای انتخاب بهترین کلمات، از ابزارهای در دسترس مانند Google Keyword Planner و یا Google Trends استفاده کنید. علاوه بر این باید به سرعت بارگذاری صفحه توجه داشته باشید؛ به همین منظور می‌توانید از ابزارهایی مانند GTmetrix و یا Google’s PageSpeed Insights استفاده کنید. لازم به ذکر است که یکی از نکاتی که به سرعت صفحه کمک می‌کند، استفاده از فایل‌های تصویری در اندازه کوچک و به شکل بهینه‌شده است.

تکنیک های بهبود سئو سال ۲۰۲۱ و URL

– به URLهای سایت توجه کنید

یکی از معیارهایی که روی رتبه‌‌‌‌‌ سایت تاثیر مستقیم دارد، URL است. به همین دلیل لازم است که از URL های کوتاه استفاده کنید. برای این کار از کلماتی که بیشترین وزن را دارند کمک بگیرید

-از محتوای تصویری استفاده کنید

فراموش نکنید که صرفا کلمات و جملات زیبا، ساده و روان برای جذب مخاطب کافی نیستند. برای افزایش تعامل کاربران حتما از تصاویر، محتوای شنیداری، فیلم و ویدئو استفاده کنید. فراموش نکنید که محتوای تصویری یا صوتی باید به شکل بهینه و با توجه به اصول سئو استفاده شود.

کلام آخر در تکنیک های بهبود سئو سال ۲۰۲۱

بهینه‌سازی سئو و تولید محتوایی که در موتورهای جستجو رتبه خوبی کسب کند، روز به روز سخت‌تر می‌شود. برای موفقیت در این رقابت تنگاتنگ در میان هزاران سایت مختلف، باید به‌روز باشید، مطالعه و تحقیق کنید و به اصول سئو و الگوریتم‌های آپدیت‌شده گوگل توجه داشته باشید و این تغییرات و ترفندهای جدید سئو را در سایت خود رعایت کنید.
در نهایت فراموش نکنید که می‌توانید برای افزایش اطلاعات خود در خصوص اصول سئو و ترفندهای تولید محتوا، سایر مقالات کاربردی ما را مطالعه کنید.

تولید محتوای متنی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *