جذب مشتری باشگاه ورزشی

جستجو برای بهترین روش‌های جذب مشتری باشگاه ورزشی همیشه دغدغۀ صاحبان این کسب و کار بوده است. تا جایی که اکثر آن‌ها با برون‌سپاری یا گرفتن مشاوره‌های تخصصی از آژانس‌های تبلیغات و صرف هزینه‌های زیاد، برای پیداکردن بهترین روش‌های تبلیغات آنلاین تلاش می‌کنند. اما با جستجوی کوتاهی در اینترنت خواهید فهمید که علاوه‌بر طراحی سایت و سئوکردن آن، روش‌های دیگری نیز وجود دارد که کار شما را بسیار ساده‌تر خواهد کرد. جذب مشتری باشگاه ورزشی با مدیریت صفحه اینستاگرام یکی از ساده‌ترین و در عین حال مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های تبلیغات برای باشگاه بدن‌سازی محسوب می‌شود. شما می‌توانید به‌آسانی با تولید محتوای تصویری و نمایش اتفاقات روزانۀ باشگاه ورزشی روی جذب مشتریان جدید تمرکز کنید.
اینستاگرام ابزاری کاملاً رایگان است و دسترسی کاربران به صفحه اینستاگرام باشگاه شما را آسان می‌کند. هنگام راه‌اندازی صفحۀ اینستاگرام برای باشگاه پرورش‌اندام، باید از روش‌های کاملاً ارگانیک برای افزایش فالوئر اینستاگرام استفاده کنید. این روش‌ها شامل برگزاری مسابقات اینستاگرامی و غیره است. در ادامه به موارد لازم برای جذب مشتری باشگاه ورزشی با مدیریت صفحه اینستاگرام اشاره خواهیم کرد.

1. برای جذب مشتری باشگاه ورزشی از مدیریت صفحه اینستاگرام استفاده کنید.

بیو صفحه اینستاگرام شما معرف کسب و کارتان است؛ پس برای نوشتن آن ‌باید نهایت دقت را داشته باشید و از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با زمینۀ فعالیتتان استفاده کنید. هنگام تکمیل پروفایل اینستاگرام توجه به نکات زیر ضروری است:
• استفاده از عکس پروفایل مناسب که معرف شما باشد، مانند لوگو؛
• اضافه‌کردن لینک سایت و اطلاعات تماس در بیو؛
• قراردادن اکانت اینستاگرام در ‌حالت بیزینسی برای گزارش‌گیری و نمایش به تعداد کاربران بیشتر؛
• استفاده از هشتگ‌های مناسب با زمینۀ فعالیت.
در‌صورتی‌که به اطلاعات بیشتری درخصوص نحوۀ مدیریت صفحه اینستاگرام نیاز دارید، از قسمت Help Center اینستاگرام کمک بگیرید یا با کارشناسان متخصص گروه بازاریابی محتوایی جوهر در تماس باشید.

2. برای جذب مشتری باشگاه ورزشی از محتوای باکیفیت استفاده کنید.

تولید محتوای جذاب و باکیفیت برای اینستاگرام رمز موفقیت شماست. استفاده از تصاویر بی‌کیفیت که به اندازۀ کافی شفاف نیستند، نه‌تنها کمکی به افزایش فالوئر اینستاگرام نمی‌کند، بلکه باعث ریزش فالوئرهای فعلی شما نیز می‌شود. علاوه‌بر استفاده از محتوای تصویری مناسب، نوشتن محتوای متنی و انگیزشی موجب جذب کاربران بیشتری می‌شود. در این میان نباید از تأثیر قوی هشتگ‌ها نیز غافل شد. تولید محتوا برای باشگاه بدن‌سازی می‌تواند در قالب تمرینات آموزشی، معرفی هفتگی ورزش‌کاران حرفه‌ای باشگاه، ویدئویی از تمرینات بدن‌سازان و… باشد.

تولید محتوا برای باشگاه بدن‌سازی

برای تولید محتوای اینستاگرام به‌صورت تصویری، کافی است از دوربین حرفه‌ای یا گوشی موبایلی با دوربین باکیفیت استفاده کنید. همچنین، از اپلیکیشن‌های مناسب ادیت عکس و محتوای تصویری اینستاگرام کمک بگیرید. Layout by Instagram و Boomerang ازجمله اپلیکیشن‌های مناسب تصویرسازی برای این شبکۀ اجتماعی هستند. علاوه‌براین، بخش استوری اینستاگرام دارای افکت‌ها و ایموجی‌های انیمیشنی است که به ساخت تصاویر منحصربه‌فرد کمک بسیاری می‌کند.
همیشه برای تولید محتوای اینستاگرام ایده‌های جدید خلق کنید. یکی از بهترین استراتژی‌های تولید محتوا که امروزه برای جذب مشتری باشگاه پرورش‌اندام، آرایشگاه‌ها و کلینیک‌های زیبایی کاربرد دارد، انتشار عکس‌های قبل و بعد است. پست‌های ورق‌زدنی و استوری‌ها بهترین جایگاه‌ها برای این محتواها هستند.
نکتۀ مهم دیگری که هنگام تولید محتوا برای باشگاه ورزشی ‌باید به آن توجه کنید، ایجاد صفحه اینستاگرام شاداب و سرزنده است. به ‌همین دلیل از قراردادن پست‌های یک‌رنگ و تیره به‌صورت پشت‌سرهم جلوگیری کنید. همچنین، سعی کنید محتواهای با یک موضوع مشخص را پشت‌سرهم قرار ندهید (مثلاً دو پست انگیزشی). تنوع در پست‌گذاری باعث ایجاد هیجان در کاربران می‌شود.

هفت تاکتیک ساده برای تولید پست وبلاگی کاربرپسند
مشاهده مطلب

3. از نوعی هویت و سبک شاخص برای مدیریت صفحه اینستاگرام باشگاه ورزشی استفاده کنید.

جستجو برای الهام‌گرفتن از صفحه‌های اینستاگرام باشگاه‌های ورزشی، اولین قدم برای جذب مشتری باشگاه ورزشی با مدیریت صفحه اینستاگرام است؛ بنابراین بازدید از وب‌سایت‌ها و صفحه‌های اینستاگرام باشگاه‌های ورزشی معروف و حرفه‌ای پیشنهاد می‌شود. داشتن طرحی کلی هنگام مدیریت صفحه اینستاگرام (تمپلیت) کمک بسیاری به هدفمند‌شدن صفحه می‌کند و کاربران با مراجعه به صفحه کسب و کار شما در اینستاگرام، با دیدن طرح یکسانی که بیان‌کنندۀ شخصیت برند شماست (وجود یک رنگ یا سمبل خاص)، با هویت شما احساس نزدیکی خواهند کرد.

4. از هشتگ‌های مناسب باشگاه ورزشی استفاده کنید.

اولین نکته هنگام مدیریت صفحه اینستاگرام، استفاده از هشتگ‌های مناسب و کاربردی است. در نظر داشته باشید که استفاده از بیش از 10 هشتگ باعث اسپم‌شدن محتوای شما می‌شود. شما باید از هشتگ‌های مناسب با باشگاه‌های ورزشی استفاده کنید؛ زیرا ذکر هشتگ‌های ترند که تناسبی با کسب و کار شما ندارد، کار درستی نیست. اگر برای انتخاب بهترین هشتگ‌های باشگاه ورزشی دچار تردید هستید، بهتر است نگاهی به صفحه‌ اینستاگرام رقبا بیندازید. البته رصد‌کردن مدام صفحه اینستاگرام سایر رقبا نه‌تنها به انتخاب بهترین هشتگ‌ها کمک می‌کند، بلکه می‌توانید با مشاهدۀ آن‌ها موقعیت خودتان را نسبت به سایرین بسنجید. همچنین می‌توانید هشتگ‌های مخصوص به خودتان را بسازید و فالوئرها را به استفاده از آن‌ها تشویق کنید.

5. از قابلیت تگ اینستاگرام برای جذب مشتری باشگاه بدن‌سازی استفاده کنید.

اگر از ورزش‌کاران و مربیان باشگاه خودتان برای معرفی حرکات آموزش استفاده می‌کنید، حتماً آن‌ها را تگ کنید. به ‌این ترتیب نه‌تنها فالوئرهای آن‌ها شما را دنبال می‌کنند، بلکه باعث ترغیب سایر ورزش‌کاران نیز می‌شوید. اگر به اینفلوئنسرها آموزش می‌دهید، آن‌ها را در پست‌های خود تگ کنید یا بخواهید یک پست از شما در صفحه اینستاگرام خودشان منتشر کنند. به این ترتیب احتمال افزایش فالوئر اینستاگرام شما بیشتر خواهد شد و قطعاً در میان پست‌های اکسپلورر دیده خواهید شد.

6. از قابلیت استوری اینستاگرام برای جذب مشتریان باشگاه بدن‌سازی استفاده کنید.

استوری‌های اینستاگرام راهی برای زنده‌نگه‌داشتن نام برند در ذهن کاربران است؛ چراکه جایگاه آن دقیقاً بالای فید قرار دارد. درصورتی‌که فالوئرهای شما با محتوای استوری ارتباط برقرار کنند و با آن تعامل داشته باشند، استوری‌ شما نسبت به سایرین در بخش ابتدایی‌تری نمایان می‌شود. محتوای استوری فقط به فضای باشگاهی ختم نمی‌شود. شما می‌توانید تصاویری از سفرها یا ماجراجویی‌های خود را در صفحه اینستاگرام باشگاه ورزشی قرار دهید؛ در این صورت مخاطبان با شما ارتباط نزدیک‌تری برقرار می‌کنند.

7. بهترین زمان انتشار پست در اینستاگرام را پیدا کنید.

اگر به‌دنبال جذب مشتری باشگاه ورزشی با مدیریت صفحه اینستاگرام هستید، برای زمان انتشار پست برنامه‌ریزی کنید. برای مثال، روزی را برای انتشار پست‌های آموزشی یا انگیزشی در نظر بگیرید. همچنین از ویدئوهای کوتاه یا بلند در روزهای مشخصی از هفته استفاده کنید. البته این موضوع با مخاطبان و تعامل آن‌ها با صفحۀ شما نیز ارتباط مستقیم دارد. به‌طور‌کلی برنامۀ هفتگی بنویسید و در آن محتواهای هر روز را مشخص کنید. در نظر داشته باشید که می‌توانید از استوری‌های مختلف مناسبتی و اشتراک‌گذاری یک تصویر از یک صبح زیبا یا هر تصویر خارج از برنامه نیز بهره ببرید. محتواهایی که می‌‌توانید متناسب با برنامه هفتگی از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر است:
• متون انگیزشی؛
• پست‌های قبل و بعد؛
• مصاحبه با یکی از ورزشکاران باشگاه؛
• ویدئوی آموزش حرکات؛
• نکات کلیدی در تمرین؛
• معرفی رژیم غذایی؛
• انتشار پست مشتریان.
لازم نیست طبق برنامۀ بالا پیش بروید؛ اما این موارد ایده‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها برای برنامه‌ریزی طرح هفتگی خود استفاده کنید.
اگر می‌خواهید از قبل برای انتشار پست‌های اینستاگرام برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید ابزارهایی مانند Hootsuite و Later را به کار ببرید.

دوازده راه بسیار مهم برای بازیافت محتوا و افزایش دسترسی به آن
مشاهده مطلب

8. لینک سایت را در بیو اینستاگرام سالن ورزشی قرار دهید.

همان‌طور‌که می‌دانید، امکان لینک‌دهی در کپشن و کامنت‌های اینستاگرام وجود ندارد و تنها راه ممکن برای ذکر لینک سایت که قابلیت کلیک نیز داشته باشد، داخل بیوست. پس هرگز از قراردادن لینک سایت که می‌تواند صفحۀ فرود، مطلب جدید بلاگ یا هر صفحۀ دیگری باشد غافل نشوید. موضوع مهم‌تر اینکه لینک داخل بیو را پیوسته به‌روزرسانی کنید تا مخاطبان علاوه‌بر مطالعه مطالب مختلف، به افزایش ترافیک سایت نیز کمک کنند.

9. از ایده‌های مسابقات اینستاگرام برای جذب مشتری باشگاه ورزشی استفاده کنید.

مسابقات اینستاگرامی برای جذب مشتری سالن ورزشی، به یک یا چند ایده محدود نمی‌شود، بلکه بسیاری از کسب و کارها از ایده‌های مختلف مانند لایک یا کامنت، بازی‌هایی مانند پانتومیم یا پیداکردن یک شیء در یک تصویر شلوغ و… استفاده می‌کنند. پیشنهاد ما به شما، داشتن خلاقیت در طراحی بازی و مسابقات اینستاگرام است. شما می‌توانید با برگزاری یک چالش ورزشی از کاربران بخواهید دوستانشان را زیر پست شما تگ کنند یا اینکه در ازای لایک پست، به آن‌ها جایزه بدهید. این موضوع نه‌تنها باعث ایجاد انگیزه در کاربر می‌شود، بلکه به جذب فالوور واقعی اینستاگرام کمک می‌کند.

10. شبکه‌های اجتماعی را به یکدیگر متصل کنید.

از چند رسانه برای انتشار محتوا استفاده می‌کنید؟ آیا همۀ آن‌ها به یکدیگر متصل هستند؟ یکی از مهم‌ترین مزایای اتصال شبکه‌های اجتماعی به یکدیگر، امکان انتشار یک پست به‌صورت هم‌زمان روی چند رسانه است. البته توجه داشته باشید که همیشه یک محتوای مشخص را روی همۀ شبکه‌های اجتماعی منتشر نکنید. در این صورت کاربران از دنبال‌کردن تمام شبکه‌های اجتماعی شما صرف‌‌نظر می‌کنند؛ زیرا در آن‌ها محتوای یکسانی خواهند دید.
سایت بهترین بستر برای معرفی شبکه‌های اجتماعی است. سعی کنید مطابق برنامۀ هفتگی، محتواهای مختلفی را در همۀ شبکه‌های اجتماعی باشگاه ورزشی منتشر کنید.

بیزینسی‌کردن صفحه، به‌معنای عمومی (Public) بودن آن نیست.

اینستاگرام بستر خوبی برای اشتراک‌گذاری محتوای صوتی و تصویری است. به‌همین دلیل کسب و کارهای بسیاری وجود دارند که از این شبکه به‌عنوان فضایی برای بازاریابی استفاده می‌کنند. توصیۀ گروه بازاریابی محتوایی جوهر به این دسته از افراد، تغییر پروفایل شخصی به بیزینسی است. صفحه‌های بیزینسی در اینستاگرام قابلیت‌های بسیاری دارند که شامل ارائۀ گزارش‌های دوره‌ای از مخاطبان و عملکرد پست و استوری‌هاست. این موضوع به شما کمک می‌کند درک بهتری از رفتار فالوئرها و محتواهای مورد علاقۀ آن‌ها داشته باشید.
علاوه‌بر امکان گزارش‌گیری در پروفایل بیزینسی، می‌توانید فعالیت‌های بازاریابی بیشتری مانند تبلیغات اسپانسر اینستاگرام انجام دهید که باعث افزایش فالوئر واقعی اینستاگرام می‌شود.

 

راه‌حل‌های بازاریابی آنلاین برای کسب وکارهاوبلاگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *