مدیریت صفحه اینستاگرام ، تولید محتوا برای اینستاگرام ، تولید محتوا اینستاگرام ، افزایش فالوور اینستاگرام

مدتی است که مدیریت صفحه اینستاگرام راه خود را میان همۀ کسب‌وکارها پیدا کرده است و امروز شاهد این هستیم که اکثر تولیدکنندگان و فروشندگان در سراسر جهان از تولید محتوا در اینستاگرام برای فروش بیشتر کمک می‌گیرند. شاید در ابتدا مدیریت صفحه اینستاگرام تا حدی پیچیده به ‌نظر بیاید و فکر کنید که طراحی پست و تولید محتوای متنی در اینستاگرام نیازمند دانش عمیق در حوزۀ دیجیتال مارکتینگ باشد. اما جالب است بدانید با کسب اطلاعات درزمینۀ فعالیتتان و چاشنی‌کردن علایق مخاطب به آن، می‌توانید بهترین پست وایرال در اینستاگرام را تولید کرده و به‌راحتی این شبکۀ اجتماعی را مدیریت کنید.

اهمیت مدیریت پیج اینستاگرام

طبق اطلاعات به دست آمده از GlobalStats در حال حاضر 23.54% از جمعیت کشورمان در اینستاگرام حضوری فعال دارند. اگر جمعیت فعلی ایران را 80 میلیون نفر در نظر بگیریم، 18 میلیون نفر از این شبکۀ اجتماعی استفاده می‌کنند. پس مدیریت پیج اینستاگرام در میان این جمعیت می‌تواند به فروش و برندینگ کمک کند. اما چطور مدیریت پیج اینستاگرام را بر عهده بگیریم؟

متأسفانه این روزها بسیاری از کسب‌وکارها سعی می‌کنند با تولید پست‌های زرد و استفاده از کلمات نادرست مانند داشتن غلط املایی نظر کاربران را جلب کرده و کامنت بیشتری به دست آورند. این موضوع نه‌تنها کمکی به افزایش فالوور اینستاگرام نمی‌کند، بلکه باعث دل‌زدگی مخاطبان می‌شود. در کل توجه به نیاز مخاطب برای تولید محتوا اینستاگرام مهم‌ترین فاکتور محسوب می‌شود.

به‌تازگی دربارۀ کپی‌کردن ایده‌های تولید محتوا توسط شرکت‌های مختلف، مطالعات بسیاری انجام داده‌ایم. بررسی نظریات کاربران دربارۀ این موضوع حاکی از آن است که برخی از مخاطبان از مشاهدۀ تبلیغات تکراری و تغییرات جزئی آن‌ها توسط کسب و کارهای مختلف ناراضی بودند. در‌حالی‌که اکثر کاربران استفاده از تبلیغات تکراری را که بسیار حرفه‌ای طراحی شده‌اند دوست دارند و ادعا می‌کنند که تبلیغاتی محبوبیت دارند که توجه کاربران را جلب کرده و آن‌ها را به خرید تشویق کنند. البته استفاده از ایده‌های خلاقانه و جدید هم به وایرال شدن در اینستاگرام کمک می‌کند.

حتماً بخوانید: ۸ ترفند ناب تولید محتوا اینستاگرام که برندها از آن‌ها استفاده می‌‌کنند

اگر به‌تازگی مدیریت صفحه اینستاگرام کسب‌وکارتان را شروع کرده‌اید، باید بگوییم که راه طولانی، جذاب و در عین حال کم‌هزینه‌ای را انتخاب کرده‌اید. شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌ای کم، مخاطبانی را به‌سمت خود جذب کنید که درنهایت به مشتریان وفادار شما تبدیل خواهند شد. به خاطر داشته باشید که شما به عنوان یک مدیر شبکۀ اجتماعی در اینستاگرام باید مهارت‌هایی داشته باشید. پس ابتدا این مهارت‌های مورد نیاز را درون خود تقویت کنید و سپس برای یک شروع طوفانی آماده شوید.

5 مهارت مورد نیاز برای مدیریت پیج اینستاگرام

شما به عنوان نمایندۀ برند، محصول یا شرکت با مشتریان بالقوه و بالفعل در ارتباط خواهید بود. پس باید انعطاف‌پذیر باشید و از چالش‌ها نترسید. با تقویت مهارت‌های زیر یک صفحه اینستاگرام با تعامل بالا خواهید داشت.

  • ارتباطات: ارتباط هستۀ اصلی هر شبکه‌ی اجتماعی است. برای مدیریت پیج اینستاگرام باید بتوانید ارتباط خوبی با کاربران، فالوئرها و مشتریانتان داشته باشید.
  • نوشتن: ارتباط شما در اینستاگرام از طریق نوشتن انجام می‌شود. نوشتن کپشن‌های تعاملی خوب می‌تواند مخاطبانتان را میخکوب کرده و آن‌ها را آمادۀ استفاده از خدمات یا محصول شما کند.
  • خلاقیت: شما باید در تولید محتوای پیج اینستاگرامتان خلاق باشید. صرف گذاشتن یک تصویر در اینستاگرام نمی‌تواند تمام کننده باشد. گاهی استفاده از محتواهای تصویری و ویدیویی خوب حکم همان ضربه‌ی تمام‌کننده را برای شما خواهد داشت.
  • تحلیل داده: برای مدیریت پیج اینستاگرام باید بتوانید از ابزارهای تحلیل داده به خوبی استفاده کنید. در حال حاضر امکان تحلیل داده در پیج‌ها و اکانت‌های بیزینسی فراهم است.
  • چابکی: آخرین و مهم‌ترین فاکتور برای مدیریت پیج اینستاگرام، چابکی است. به‌روز باشید و از دغدغه‌های روزانه به نحو احسن برای برندینگ و فروشتان استفاده کنید.

بسیار خب، اگر برای مدیریت صفحۀ اینستاگرام خود آماده هستید، کافی است مراحل زیر را طی کنید.

مدیریت پیج اینستاگراماستراتژی مدیریت صفحه اینستاگرام

حضور پیوسته در اینستاگرام و انتشار محتوای متناسب با علایق کاربران، اصلی‌ترین استراتژی مدیریت صفحه اینستاگرام محسوب می‌شود. همچنین، استفاده از قابلیت‌های مختلف اینستاگرام مانند استوری، تگ خرید ، دسته‌بندی محصول و  بسیاری دیگر که متناسب با نوع کسب‌وکار شما باشد نیز از موارد درخور تأمل هنگام تولید محتوا برای اینستاگرام است.

اولین قدم نوشتن تقویم محتوایی اینستاگرام است. بررسی تقویم شمسی و میلادی برای انتشار پست‌های مناسبتی، مشخص‌کردن پست‌های روزانه و زمان انتشار و همچنین، توجه به ترند روز برای ساخت پست‌های جدید از مواردی است که باید هنگام نوشتن تقویم محتوایی اینستاگرام به آن‌ها توجه شود.

بسیاری از کسب و کارها از محتواهای فصلی برای تشویق کاربران به تعامل بیشتر استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال، با‌توجه‌به فصول مختلف یا مناسبات، رنگ لوگو یا پروفایل صفحۀ اینستاگرام را تغییر می‌دهند یا با شروع فصل جدید تم پیج اینستاگرام را عوض می‌کنند. استفاده از سمبل‌های مختلف و به‌کاربردن ترند روز در شبکه‌های اجتماعی از دیگر مواردی است که باید در استراتژی مدیریت صفحه اینستاگرام از آن استفاده شود. به‌علاوه، با طرح سؤالات متنوع در قالب محتوای تصویری یا متنی از کاربر بخواهید که با پاسخ به سؤال شما، به افزایش تعاملات و فالوئرهای شما کمک کند.

گفتنی ‌است که انجام همۀ موارد بالا بدون درنظرگرفتن پشتکار‌های لازم برای تعامل با کاربران و انتشار به‌موقع و پیوستۀ پست‌ها، کمکی به بهبود و افزایش فالوور واقعی اینستاگرام نمی‌کند.

مدیریت صفحه اینستاگرام ، تولید محتوا برای اینستاگرام ، تولید محتوا اینستاگرام ، افزایش فالوور اینستاگرامتولید محتوا برای اینستاگرام

مدیریت صفحه اینستاگرام بدون تولید محتوا بی‌معنی است. ایده تولید محتوا برای اینستاگرام همیشه دغدغۀ کسب و کارها بوده است. تا جایی که بسیاری از شرکت‌ها تولید محتوا برای اینستاگرام را برون‌سپاری می‌کنند یا از افرادی که در این حوزه تخصص دارند، برای همکاری دعوت می‌کنند. به‌طور‌کلی داشتن برنامۀ هدفمند و پیروی از تقویم محتوایی، کمک بسیاری به مدیریت صحیح صفحه اینستاگرام می‌کند. پس همیشه سعی کنید از محتوای باکیفیت و خلاقانه استفاده کنید.

تولید محتوا فقط به نوشتن بهترین کپشن‌ها منتهی نمی‌شود؛ بلکه استفاده از تصاویر باکیفیت به‌ کمک دوربین‌های حرفه‌ای یا ساخت اینفوگرافیک و محتوای تصویری از مواردی است که هنگام تولید محتوای اینستاگرام باید از آن‌ها کمک بگیرید. همچنین، اگر در استراتژی بازاریابی محتوایی خود نیاز به فایل‌های صوتی را حس می‌کنید، می‌توانید با انتشار پادکست در صفحه اینستاگرام و تلگرام، برای کاربران دسترسی آسان‌تری در نظر بگیرید.

به‌طور‌کلی بسترهایی که در اینستاگرام برای انتشار محتوا به شما کمک می‌کنند شامل پست، IGTV و استوری است. همچنین، هایلایت‌کردن استوری‌هایی مانند محتوای ارسالی از مخاطبان، رویدادهای مهم یا مسابقاتی که در انتهای آن‌ها به برندگان جوایزی اهدا شده است، کمک بسیاری به بهتر دیده شدن صفحه اینستاگرام شما می‌کند.

حتماً بخوانید: خدمات ویژۀ سرویس پزشکان

ایده‌های تولید محتوا برای اینستاگرام

قبل از بررسی ایده‌های تولید محتوا، توجه و طراحی قالب پست و استوری اینستاگرام ضروری است. بسیاری از شرکت‌ها با پرداخت هزینه‌های زیاد سعی در طراحی قالب‌های حرفه‌ای دارند؛ اما شما می‌توانید با پرداخت هزینه‌های کمتر، قالب اینستاگرام مورد علاقۀ خودتان را از وبسایت جوهر دانلود کنید.

1. انتشار محتوا از تجربیات مشتریان

در طول روز کاربران پیوسته در حال تماشای محصولات برندهای مختلف در اینستاگرام هستند که بعد از مدتی باعث کسل‌شدن آن‌ها می‌شود. توجه به علایق کاربران هنگام طراحی پست‌ها، کمک بسیار زیادی به شما در مدیریت صفحه اینستاگرامتان می‌کند.

به‌جای انتشار پست از تصاویر محصولات یا توضیح خدمات، بهتر است از مشتریان قبلی خود بخواهید هنگام استفاده از محصولات شما، تصویری برایتان ارسال کنند و شما آن را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کنید. به این ترتیب مخاطبان با روش UGC (User Generated Content) محتوای مورد نیاز شما را تولید می‌کنند. درنهایت کاربران با شما احساس راحتی می‌کنند و هزینه‌های تولید محتوای شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

2. مسابقات اینستاگرام

این روزها استفاده از انواع مسابقات در اینستاگرام توجه کاربران را به خود معطوف کرده است. استفاده از شیوه‌های مختلف برگزاری مسابقات برای جذب کاربر روشی دو سر برد است. به‌صورتی‌که کاربر با دنبال‌کردن صفحه اینستاگرام پیوسته مطالب شما را می‌بیند و درنهایت به افزایش فالوور اینستاگرام شما کمک می‌کند. اما در نظر داشته باشید که مطالب صفحه اینستاگرام را طوری طراحی کنید که کاربران بعد از اتمام مسابقه صفحۀ شما را ترک نکنند.

پرسش و پاسخ، عکاسی کاربران از محصول و رأی‌گیری لایک ، کامنت، فالو و منشن ازجمله مسابقاتی است که این روزها طرف‌داران بسیاری را به خود جذب کرده است.

3. داستان‌سرایی در اینستاگرام

مدتی است که عنصر داستان‌سرایی راه خود را میان تولید انواع محتوای آنلاین مانند سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و محتوا‌های غیرآنلاین مانند جلسه‌های معارفه، مصاحبه‌ یا جلسه‌های معرفی محصول پیدا کرده است. امروز خیلی از شرکت‌ها سعی می‌کنند از داستان‌سرایی برای تولید محتوای اینستاگرام استفاده کنند.

عنصری که به‌ کمک آن کاربر را مشتاق‌تر از گذشته روی صفحه اینستاگرام نگه می‌دارد. برای مثال، بازگوکردن داستان به‌صورت متنی، تصویری یا ویدیویی دربارۀ اولین روز فعالیت شرکت یا بزرگ‌ترین چالش کسب و کار، ایده‌های خوبی برای یک داستان کوتاه خواهد بود. اگر می‌خواهید با یک نمونه خوب داستان‌سرایی در اینستاگرام آشنا شوید، خواندن داستان سونوگرافی نیلو را شدیداً به شما پیشنهاد می‌کنیم.

4. توجه به ترند روز دنیا

هنگام مدیریت صفحۀ اینستاگرام، توجه به ترند روز دنیا بسیار مهم است. از تولید محتوا و نوشتن کپشن گرفته تا تعامل با کاربران و پاسخ به کامنت‌های آن‌ها، به تمرکز روی ترندها و موضوعات محبوب نیاز دارد.

5. گیمیفیکیشن

گیمیفیکیشن یا بازی‌سازی، هنر تولید محتوا به‌ کمک بازی است. در حال حاضر از گیمیفیکیشن در تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی استفاده‌های بسیاری می‌شود. از ارائۀ بروشور یک رستوران برای دریافت تخفیف گرفته تا طراحی‌های پیچیده‌تر برای افزایش فالوئر اینستاگرام توسط گیمیفیکیشن، همگی از مواردی است که تعامل کاربران را تا حد بسیاری افزایش می‌دهد.

خلاقیت در طراحی بازی، عنصر اصلی برای افزایش فالوئر واقعی اینستاگرام در این نوع تولید محتواست.

6. استفاده از پست‌های جذاب ورق‌زدنی

بسیاری از کسب و کارها به ‌کمک طراحی‌های قوی و جذاب، از پست‌های ورق‌زدنی برای تعامل بیشتر با کاربران استفاده می‌کنند. پست‌های ورق‌زدنی یک داستان مشخص را در هر صفحه دنبال می‌کنند و با جذابیت فراوان خود، مخاطبان را به تماشای ادامۀ داستان تشویق می‌کنند. در این نوع پست‌ها و سایر محتواهای صفحه اینستاگرام، مشاغل باید با‌توجه‌به زمینۀ فعالیتشان از محتواهای مختلف استفاده کنند. برای مثال، استفاده از ویدیو برای صفحه‌هایی که محتوای آموزشی ارائه می‌دهند گزینۀ خوبی است. علاوه‌براین، استفاده از محتواهای متنی کوتاه برای معرفی خدمات یا محصولات مناسب است.

حتماً بخوانید : چگونه محتوای جذاب در اینستاگرام تولید کنیم ؟

انتشار محتوا در اینستاگرام

بعد از تولید محتوای مناسب، نوبت به زمان و اصول انتشار پست در اینستاگرام می‌رسد. انتخاب یک زمان مناسب با‌توجه‌به میزان تعامل کاربران ضروری است. علاوه‌براین، استفاده از هشتگ‌های صحیح و متناسب با موضوع پست و تگ‌کردن افراد حاضر یا افرادی که با موضوع مرتبط هستند، از دیگر مواردی است که به افزایش تعامل‌ها و درنهایت افزایش فالوور واقعی اینستاگرام کمک می‌کند.

مدیریت صفحه اینستاگرام ، تولید محتوا در اینستاگرام ، اموزش افزایش فالوور اینستاگرامزمان انتشار محتوا در اینستاگرام

تصور کنید برای انتشار یک پست در اینستاگرام به‌صورت پیش‌فرض یا با‌توجه‌به برنامه، زمانی را در نظر گرفته‌اید؛ اما به‌دلیل نداشتن دسترسی به اینترنت در همان ساعت، مجبور به تغییر زمان انتشار پست به چند ساعت زودتر یا دیرتر شده‌اید. قطعاً به‌جز ایجاد تغییرات در برنامۀ زمانی انتشار محتوا در اینستاگرام، روش‌های دیگری هم برای انتشار به‌موقع محتوا وجود دارد. در حال حاضر ابزارهای بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید با بارگذاری پست، نوشتن کپشن، هشتگ و درنهایت انتخاب زمان انتشار، مطابق برنامه پیش بروید.

چه زمانی برای انتشار پست اینستاگرام مناسب است؟

چرا زمان انتشار پست در مدیریت پیج اینستاگرام مهم است؟ افراد حاضر در اینستاگرام باید محتوای شما را ببینند تا نسبت به آن واکنش نشان دهند. انتشار پست در ساعات نامناسب حکم داد زدن در یک بلندگوی خاموش را دارد. علاوه بر اینکه از بلند حرف زدن خسته می‌شوید، کسی هم صدایتان را نمی‌شنود.  این زمان مناسب برای هر کسب‌وکار متفاوت است. برای شناسایی زمان طلایی به نکته‌های زیر توجه کنید.

  • از تحلیل داده‌های اینستاگرام برای پیدا کردن زمان طلایی کمک بگیرید.
  • در انتشار محتوا به ساعات کاری و استراحت مخاطبانتان توجه کنید.
  • صبح روزهای تعطیل، زمان استراحتند! از انتشار در این ساعات و روزها بپرهیزید.
  • به ساعت حضور جامعۀ هدفتان در اینستاگرام دقت کنید.

استفاده از قابلیت لوکیشن در اینستاگرام

ذکر لوکیشن پست‌ها، فقط به شهر محل فعالیت منتهی نمی‌شود؛ بلکه شما می‌توانید نام رستوران، آرایشگاه یا هر کسب و کاری را که مشغول فعالیت در آن هستید، در لوکیشن اینستاگرام ذخیره کنید. به ‌این ترتیب علاوه‌بر استفاده در هنگام انتشار پست در صفحه اینستاگرام خودتان، مشتریان شما هم می‌توانند با انتشار پست از شما در صفحۀ شخصی خودشان، لوکیشن شما را ذکر کنند. این موضوع کمک بسیاری به معرفی شما به سایر کاربران و درنهایت افزایش فالوور اینستاگرام شما می‌کنند.

بعد از انتشار محتوا، برای دریافت بازخوردها می‌توانید از قسمت insight اینستاگرام یا ابزارهای مختلف کمک بگیرید. ابزارهایی که هنگام تحلیل محتوا یا رأی‌گیری مسابقات کمک خواهند کرد.

حتماً بخوانید: 10 روش جذب مشتری آرایشگاه از طریق اینستاگرام

توزیع محتوا در اینستاگرام

برای آنکه محتوای شما در اکسپلور اینستاگرام بیشتر دیده شود و تعامل کاربران افزایش یابد، بهتر است از کانال‌های مختلف مانند اینفلوئنسرها و صفحه‌های پربازدید کمک بگیرید.

در‌صورتی‌که بتوانید محتوای جذابی تولید کنید و با انتشار آن در صفحه‌های مختلف اینستاگرام وایرال شوید، شانس شما برای دیده‌شدن در صفحه اکسپور اینستاگرام بیشتر خواهد بود. همان‌طور‌که مشخص است، با دیده‌شدن پست شما در اکسپلور، به تعامل و فالوور اینستاگرام اضافه خواهد شد.

تبلیغات در اینستاگرام

دغدغدۀ همۀ کسب و کارهایی که به‌صورت آنلاین فعالیت خود را ادامه می‌دهند، دیده‌شدن و درنهایت فروش بیشتر است. ازآنجاکه فیس‌بوک به این موضوع کاملاً واقف است، با ایجاد قابلیت تبلیغات اسپانسر سعی دارد که صاحبان کسب و کارها بتوانند با پرداخت هزینه‌ای کم، محصولات خودشان را در معرض تماشای کاربران بیشتری قرار دهند.

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام تضمینی برای افزایش مخاطبان و فروش بیشتر است. به‌طوری‌که شما می‌توانید با هدف‌قراردادن افرادی که شما را فالو نکرده‌اند، به‌راحتی با این تبلیغات آنلاین محصولتان را به آن‌ها معرفی کنید.

برای راه‌اندازی تبلیغات اسپانسر اینستاگرام، داشتن صفحه اینستاگرام بیزینسی ضروری است. شما می‌توانید با طراحی یک استوری یا پست تأثیرگذار بر جذب فالوور اینستاگرام و درنهایت، فروش بیشتر تمرکز کنید.

ازآنجاکه در حال حاضر راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی اسپانسر اینستاگرام در ایران با مشکلاتی روبه‌رو شده است، متقاضیان باید برای تعیین مخاطبان هدف و پرداخت هزینه‌ها از روش‌های دیگری کمک بگیرند. در این راستا گروه بازاریابی محتوایی جوهر با ارائۀ خدمات مشاوره، آسان‌ترین روش‌ها را برای طراحی کمپین‌های اسپانسر اینستاگرام به شما معرفی می‌کند.

همان‌طور‌که در بخش توزیع محتوا در اینستاگرام اشاره شد، تبلیغات اینفلوئنسر یکی دیگر از روش‌های افزایش تعاملات و فروش است. انتخاب بهترین اینفلوئنسر که متناسب با نوع کسب و کار باشد از موارد مهمی است که هنگام تدوین استراتژی بازاریابی ‌باید به آن توجه شود.

حتماً بخوانید: 5 روش جذب مشتری برای باشگاه‌های ورزشی با دیجیتال مارکتینگ

افزایش فالوور اینستاگرام

دغدغۀ همۀ کسب و کارهای آنلاین در هنگام مدیریت صفحه اینستاگرام، افزایش فالوور است. استفاده از تبلیغات مختلف، تولید محتوای جذاب، نوشتن هشتگ‌های مرتبط و ایجاد تعامل و انگیزه در کاربران، ازجمله روش‌هایی است باعث افزایش فالوئر واقعی اینستاگرام می‌شود. در‌صورتی‌که پیوسته به دنبال افزایش فالوئر اینستاگرام هستید، بهتر است با تولید محتوای باکیفیت و مهم‌تر از همه پیوسته، برای بهبود مدیریت صفحه اینستاگرام خود تلاش کنید.

به‌طور‌کلی ایجاد ارتباط با مخاطبان از طریق لایک نظریات و پاسخ به سؤالات و دایرکت‌های آن‌ها کمک زیادی به شناسایی علاقۀ آن‌ها می‌کند که نتیجۀ آن تحلیل و تولید محتوای هدفمند برای این دسته از افراد است.

آموزش مدیریت صفحه اینستاگرام :

چنانچه دوست دارید در دوره‌های اموزشی اینستاگرام به صورت حضوری شرکت کنید. لطفاً فرم صفحه تماس با ما را پر کنید. همچنین اگر می‌خواهید مدیریت صفحه اینستاگرام خود را با کمک کارشناسان این حوزه انجام دهید، همکاران ما در واحد مدیریت شبکه‌های اجتماعی در کنار شما هستند، لطفا تماس بگیرید. 02188300615 / 09392308808

 

مدیریت شبکه‌های اجتماعیوبلاگ

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *